Wykończenie

W poniższym dziale znajda Państwo informacje o:

  • Klasie drewna;
  • Wybarwieniu;
  • Rodzaju drewna; 
  • Fronty - możliwość zastosowania wzorów.

 

Klasa drewna:

Meble wykonywane są w 100% z litego drewna dębowego w klasie Natur oraz Rustic,

Klasa Natur charakteryzuje się bardzo małą liczbą sęków lub ich brakiem oraz małym zróżnicowaniem w układzie słoi i bardziej jednolitą kolorystyką. Klasa Rustic wyróżnia się tym, że na jej powierzchni widoczne są sęki i spękania, kolorystyka jest mniej jednorodna, usłojenie jest nieregularne. Drewno to materiał naturalny, każdy kawałek drewna jest indywidualny w rysunku słoi, ilości sęków, a zdjęcia mają tylko charakter podglądowy.

 

Wybarwienie:

Meble dostępne są w wybarwieniu: Olejowosk, Ultra twardy olejowosk, lakier, lakierobejca.

Poza podstawowymi kolorami używanymi do wykończenia mebli, na Państwa życzenie meble mogą być zaimpregnowane na dowolny kolor. 

Olejowosk naturalny - Podkreślony rysunek drewna sprawia, że jego barwa jest ciepła i przyjemna dla oka. Daje poczucie bezpośredniego obcowania z naturą. Wnika w drewno tworząc warstwę ochronną - w celu utrzymania warstwy ochronnej wymaga cyklicznej konserwacji. Jest powłoką wrażliwą na na czynniki zewnętrzne, możliwość renowacji w warunkach domowych.

Ultra Twardy olejowosk -  Nowoczesna formuła zapewniająca wygląd mebla jak przy klasycznym olejowosku. Barwa jest ciepła i przyjemna dla oka, podkreśla rysunek i daje poczucia obcowania z naturą. Specjalna formuła zapewnia ultraodporną powłokę na czynniki zewnętrzne, nie wymaga okresowej pielęgnacji. Tworzy antypoślizgową, odporną na ścierania i zadrapania powłokę. Jest bezpieczny dla zdrowia, dopuszczony do kontaktu z żywnością. Polecany do wszystkich rodzajów mebli.

Lakier - tworzy twardą zewnętrzną powłokę odporną na czynniki zewnętrze. Barwa jest jaśniejsza niż przy olejowoskach. Nie uwydatnia rysunku i tonacji drewna, w percepcji nie oddaje rzeczywistego kontaktu z drewnem. Zamyka pory. Nie wymaga okresowej pielęgnacji. 

Lakierobejca - Możliwe jest uzyskanie dowolnej barwy, przy czym rysunek drewna jest widoczny. W przypadku jasnych odcieni rysunek i barwa drewna są zdecydowanie widoczne. Wnika w drewno i tworzy na powierzchni zewnętrzną powłokę. 

*Przy barwieniu mebli stosujemy lakiery, lakierobejce, bejce na którą nakładamy olejowosk lub lakier w zależności od tego jaki efekt wizualny i ochronny chcemy uzyskać.

*Końcowy efekt wybarwienia może różnić się od wzornika, ze względy na cechy drewna, a także zniekształcenia spowodowane ekranem urządzenia na którym są wyświetlane

Kolory i wybarwienia:

 

Rodzaje drewna:

Dab, jesion, olcha, sosna

 

Fronty - możliwość zastosowania wzorów:

Oferujemy 3 rodzaje frontów drewnianych

  • Fronty gładkie - klasyczne drewniane fronty ze słojami przebiegającymi w pozycji pionowej lub poziomej
  • Fronty ryflowane - ręcznie nacinane fazy o szerokości 3,5 mm nadaj frontom wyjątkowe charakteru
  • Fronty w wersji bruk - dla ożywienia frontów stosujemy również fronty w wersji bruk, są tą deski dębowe pocięte w poprzek, wklejone na bazowym drewnianym elemencie

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium