Meble drewniane – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble drewniane – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble z drewna - jakość i styl w Twoim domu

Drewno od zawsze było najbardziej popularnym surowcem wykorzystywanym do produkcji mebli. Kiedyż było też jedynym materiałem, z którego można było tworzyć stoły, krzesła i łóżka. Obecnie możliwości jest dużo więcej, co nie oznacza, że ten naturalny surowiec stracił na popularności. Co prawda drewniane meble są droższe od tych wytwarzanych z płyt meblowych, ale ich walory, trwałość i estetyka nie mają sobie równych.

Drewniane meble – wybór na lata

Urządzając i wyposażając dom czy mieszkanie, należy zwracać szczególną uwagę na jakość materiałów, sprzętów i dodatków, które w tym celu wykorzystujemy. Takie podejście jest jak najbardziej racjonalne i praktyczne. Oszczędzanie na jakości może szybko się zemścić i obrócić przeciwko nam, kiedy np. okaże się, że meble nie są tak funkcjonalne i trwałe, jakbyśmy chcieli i po prostu zaczną się psuć. Jeśli chodzi o meble drewniane, to takie ryzyko jest w ich przypadku minimalne. Drewno charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością i solidnością. Najlepszym na to dowodem niech będą np. domy z drewna, które zostały zbudowane dekady temu i nadal wyglądają fantastycznie oraz zapewniają bezpieczne schronienie mieszkającym w nim ludziom. Odpowiednio przygotowane, zabezpieczone i pielęgnowane drewno przetrwa lata, nie tracąc nic ze swojego uroku. Poza tym w porównaniu z innymi surowcami wykorzystywanymi do produkcji mebli, takich jak choćby plastik czy laminowane płyty meblowe, drewno jest surowcem bardzo ekologicznym, odpowiednim dla alergików i małych dzieci. Do jego wykończenia i konserwacji wykorzystywane są naturalne oleje i woski oraz mające neutralny wpływ na nasze zdrowie ekologiczne lakiery i bejce. 

Walory estetyczne mebli drewnianych

Poza tym, że drewno jest niezwykle wytrzymałe i świetnie znosi nawet najbardziej szalone dziecięce zabawy, jest też piękne i szlachetne. Nigdy nie znajdziemy dwóch takich samych drewnianych mebli, bo każda deska, belka czy inny drewniany element to absolutne unikaty. Różnią się układem słoi, rysunkiem drewna i barwą. Ich autentyczny charakter wprowadza do wnętrza ciepło i poczucie komfortu oraz bezpieczeństwa. O ile meble z płyty wiórowej z czasem się niszczą, a na ich powierzchni mogą pojawiać się odpryski i nieestetyczne przebarwienia, o tyle drewno z czasem jeszcze zyskuje na urodzie. Niezwykle ważne jest to, by o nie odpowiednio dbać. Odwdzięczą się wspaniałym wyglądem i będą cieszyć kolejne pokolenia użytkowników. 

Uniwersalność i praktyczność

Drewno ma to do siebie, że doskonale komponuje się z wieloma różnymi dodatkami i stylami. Drewniane meble będą się świetnie prezentować zarówno w pomieszczeniach klasycznych i skandynawskich, jak i bardziej surowych wnętrzach inspirowanych stylem industrialnym oraz loftowym. W codziennym użytkowaniu znaczenie ma także to, że posiadają właściwości antystatyczne i łatwo jest je utrzymać w czystości.   

Trudno jest znaleźć jakiekolwiek wady drewnianych mebli. Mają w sobie wszystko, co najważniejsze, by dobrze pełnić swoją rolę i cieszyć oko właścicieli. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium