Co warto wiedzieć zanim kupisz drewniany stół LukkaWoods?

Co warto wiedzieć zanim kupisz drewniany stół LukkaWoods?

Stół to jeden z najważniejszych mebli w naszym domu. Bardzo często jest nie tylko miejscem, przy którym spożywamy posiłki, ale też odpoczywamy czy pracujemy. Powinien być więc funkcjonalny, solidny i piękny. Tworząc nasze stoły staraliśmy się sprostać tym oczekiwaniom. Dlatego jesteśmy pewni, że stoły LukkaWoods nie tylko sprawdzą się jako porządne meble na lata, ale też będą cieszyć swoim wyglądem i dodadzą Waszemu wnętrzu charakteru.

Po pierwsze funkcjonalny

Nasze dębowe stoły zaprojektowaliśmy tak, żeby były przede wszystkim wygodnym miejscem do spożywania posiłków. Na taką wygodę składają się:

  • dobór odpowiedniej długości blatu,
  • wygodna szerokość blatu oraz
  • rozstaw nóg.

W naszej ofercie znajdziecie mniejsze stoły, które dedykowane są dla czterech osób, jak również stoły z długimi blatami, które wymagają znacznie więcej wolnej przestrzenie w naszym wnętrzu.

Zastanawiając się nad wyborem długości blatu, warto wziąć pod uwagę, że wygodny blat prostokątny:

- dla 4 osób powinien mieć długość ok. 140 cm;

- dla 6 osób powinien mieć długość ok. 160 cm;

- dla 8 osób powinien mieć długość ok. 180 cm;

- dla 10 osób powinien mieć długość ok. 200 - 240 cm.

Pamiętajmy jednak, że jeśli potrzebujemy dłuższego stołu jedynie raz na jakiś czas, warto rozważyć zakup stołu z krótszym blatem, do którego możemy dokupić dostawki lub stół rozkładany.

Standardowo oferujemy Państwu blaty o szerokości:

  • 80 cm (polecane do stołów o długości 140 cm),
  • 90 cm (które polecamy przy długości blatu do 200 cm), 
  • 100 cm (które polecamy przy długości blatu od 180 cm).

Projektując nasze drewniane stoły staramy się maksymalne wykorzystać dostępny blat, stąd nogi stołów LukkaWoods są tak rozstawione, aby można było swobodnie usiąść także przy węższym boku stołu (nogi są wtedy zlokalizowane centralnie lub nieco wsunięte względem krawędzi blatu).

Kierując się funkcjonalnością naszego wymarzonego stołu, zanim zdecydujemy się na jego zakup:

- należy zmierzyć przestrzeń jaką mamy do dyspozycji na postawienie stołu; aby wygodnie odsunąć krzesło od stołu potrzebujemy ok 75 cm od krawędzi blatu;

- warto mieć już choćby wstępne wyobrażenie o krzesłach, które chcemy postawić przy naszym stole; jeśli będą to szersze krzesła warto wcześniej sprawdzić czy nasz planowany blat nie będzie dla nich za krótki.

Po drugie solidny

Blaty stołów LukkaWoods wykonane są w 100% z polskiego dębu. Nie stosujemy fornirów. Nasze blaty impregnujemy materiałami najwyższej jakości. Przy odpowiedniej pielęgnacji, która nie wymaga od nas większego wysiłku, tak zaimpregnowane drewno przetrwa dziesiątki lat (o zasadach pielęgnacji naszych blatów możesz poczytać tutaj). 

I wreszcie musi się nam podobać 

Zarówno na etapie projektowania naszych mebli jak i prac w stolarni dbamy o każdy szczegół. W naszej ofercie stawiamy na proste wzornictwo i precyzję wykonania. W LukkaWoods często łączymy piękno naturalnego dębowego blatu o aksamitnej fakturze z matową czernią stalowych nóg. Znajdziecie u nas także typowo drewniane stoły, które cechuje minimalistyczny design. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium