Pielęgnacja mebli drewnianych

Pielęgnacja mebli drewnianych

O czym należy pamiętać przy codziennym użytkowaniu mebli drewnianych ?

Meble z litego drewna są produktem wykonanym z materiałów naturalnych, przez co pozwalają bezpośrednio obcować z naturą, a przy tym nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. Przy odpowiedniej pielęgnacji zachowają swój pierwotny wygląd na długie lata.

Najważniejsze zasady dotyczące pielęgnacji mebli drewnianych:

  • drewno nie lubi płynów - unikaj bezpośredniego kontaktu mebla z wodą, wilgotne / mokre powierzchnie wycieraj do sucha;
  • wilgotność powietrza i temperatura - staraj się przechowywać meble w pomieszczeniu, w którym temperatura oscyluje między 18 a 23 stopnie Celsjusza, a wilgotność powietrza jest na poziomie 50-60%. Meble nie powinny być narażone na bezpośrednie i intensywne działania promieni słonecznych, należy trzymać je również w minimalnej odległości 50 cm od źródeł ciepła np. grzejnika; 
  • gdy stawiasz na blacie gorące naczynia używaj podkładek; 
  • regularnie czyść i impregnuj meble.

Czyszczenie:

Meble olejowane: Należy czyścić miękką i wilgotną szmatką. W przypadku większych zabrudzeń i zarysowań możemy przeszlifować blat papierem ściernym o gramaturze min. 180 (szlifujemy tak długo, aż powierzchnia będzie idealnie równa). Następnie należy dokładnie go wyczyścić i ponownie zaolejować.

Meble lakierowane: Należy używać środków przeznaczonych specjalnie do czyszczenia drewna, preparat należy nanieść bezpośrednio na ściereczkę. 


Konserwacja:

Meble Olejowane, Olejowoskowane:

Meble pokryte naturalnymi olejami uwydatniają charakter drewna, wydobywają z niego całe piękno, a odpowiednio czyszczone i impregnowane służą latami. Zaleca się, aby powtarzać zabieg olejowania co 6 miesięcy lub częściej w zależności od warunków i intensywności eksploatacji mebli. Do impregnacji polecamy olejowoski - olej wnika głęboko w strukturę drewna zabezpieczając je od środka, a wosk tworzy delikatną warstwę ochronną na powierzchni mebla.

Impregnat należy nanosić bawełnianą szmatką lub pędzlem na powierzchnię mebla. Preparat należy rozprowadzić w sposób równomierny. Należy pamiętać, że tego typu czynność ze względu na intensywny zapach należy wykonywać w pomieszczeniach dobrze wentylowanych, a czas schnięcia to min. 10 godzin (zgodnie z zaleceniami producenta).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl