Drewno - cechy i warunki użytkowania

Drewno - cechy i warunki użytkowania

Drewno - idealne warunki użytkowania

Produkty wykonane z litego drewna są piękne, unikatowe i trwałe. Jeżeli zapewnimy odpowiednie warunki, w których będą użytkowane przetrwają one dziesiątki lat.

Drewno jako materiał naturalny w zależności od wilgotności i temperatury może zmieniać swoją objętość, kolor i kształt. 

Idealny klimat do przechowywania drewna to temperatura w okolicach 20-22 stopni Celsjusza i wilgotność powietrza w przedziale 50-65%. W warunkach domowych nie zawsze udaje się jednak utrzymać taki klimat co może wpływać na pracę drewna. Z biegiem czasu mogą pojawić się mikropęknięcia, a nawet większe pęknięcia drewna co wynika z jego charakterystyki. Drewno, z którego wykonane są nasze meble podlega jednak odpowiedniej obróbce tak, aby czynniki zewnętrzne miały znikomy wpływ na jego pracę. Niemniej jednak utrzymaniu drewna w nienagannej kondycji sprzyja jego regularna pielęgnacja.

Meble drewniane należy trzymać z dala od źródeł ciepła typu grzejnik, piecyk, kominek - mogą one spowodować odbarwienia, odkształcenia lub inne zniszczenia. Bezpośrednie działania promieni słonecznych powodują naturalną zmianę barwy drewna, z biegiem czasu staje się ono ciemniejsze.

Należy pamiętać, że bezpośrednio na powierzchni mebla nie należy stawiać gorących lub zimnych napojów. Ponadto należy unikać bezpośredniego kontaktu z wodą lub innymi cieczami. Gdyby doszło do zalania mebla należy jak najszybciej wytrzeć go do sucha. 

Meble drewniane mają tę przewagę, że podlegają renowacji. Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której np. na stole powstaną przebarwienia od gorących kubków lub innych przedmiotów, możemy taki mebel przeszlifować, a następnie ponownie zaolejowaćTego typu zabiegi możemy wykonać we własnym zakresie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl