Meble z drewna - wygląd i niepowtarzalny charakter

Meble z drewna - wygląd i niepowtarzalny charakter

Indywidualność

Meble wykonane z litego drewna cenione są ze względu na trwałość i ich niepowtarzalny wygląd. Każda deska, z której wykonany jest mebel ma swoje indywidualne usłojenie oraz barwę. Naturalną cechą mebli drewnianych jest to, że nawet w obszarze jednego gatunku drewna, każdy produkt będzie wyjątkowy i niepowtarzalny.

Starzenie się

Meble drewniane podlegają procesowi starzenia się. Jest to proces naturalny i długotrwały. Z upływem czasu drewno zmieni swój odcień co podkreśla naturalność i piękno tego surowca. Meble, które są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych zmieniają swoją barwę szybciej niż te usytuowane poza bezpośrednim działaniem słońca. W wyniku różnic temperatur i wilgotności na powierzchniach drewnianych mogą pojawiać się również mikropęknięcia. Powodem tego jest kurczliwość drewna, która zależy od temperatury i wilgotności powietrza, o czym można przeczytać tutaj.

Wykończenie

Meble drewniane najbardziej lubią pokazywać swoje naturalne piękno. Idealne do jego ekspozycji są olejowoski, które pozwalają na uwydatnienie barwy i usłojenia, a także chronią i pielęgnują meble. Wychodząc jednak naprzeciw Państwa oczekiwaniom w naszej ofercie znajdują się również meble lakierowane. Na życzenie Klienta możliwe jest nałożenie dowolnego koloru z palety RAL.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl